Facebook Instagram

Serwis, odświeżenie powłoki ceramicznej

Powłoki ceramiczne maja swoją wytrzymałość określana na 3, 5 a nawet 9 lat, nie oznacza to jednak ze po wyjeździe ze studia przez kilka najbliższych lat nie musimy w żaden sposób dbać o nasz samochód. Powłoki ceramiczne wymagają regularnej pielęgnacji. Zaczynajac od tego żeby myć ręcznie nasz samochód np raz w miesiącu, raz na 2 miesiące. Wiadomo im częściej tym lepiej ale nie ma tez co przesadzać w druga stronę. Do mycia samochodu z powłoką używamy tylko i wyłącznie dedykowanych do tego szamponów o neutralnym pH (szampony o odczynie kwasowym i zasadowym mogą uszkodzić powłokę) i używając miękkiej rękawicy myjemy karoserie metoda na 2 wiadra. Mycie ręczne jest najdokładniejsze i w najlepszy sposób usuwa nagromadzone na powierzchni lakieru wtrącenia, które mogą powodować zatykanie się powłoki a tym samym zanik efektu hydrofobowego. W międzyczasie między myciami ręcznymi możemy płukać nasz samochód na myjkach bezdotykowych sama woda z powierzchownego brudu.

Serwis powłoki

Jeśli jednak zauważymy za nawet po umyciu nie ma efektu hydrofobowego, najczęściej zdarza się to w dolnych partiach drzwi i na tyle naszego samochodu, nie oznacza to, ze powłoki już tam nie ma a najprawdopodniej zostało ona przytkana przez wtrącenia których zwykłe mycie nie jest w stanie usunąć. W takim przypadku należy udać się na serwis powłoki. Konserwacje powłoki robimy na ogół średnio raz w roku, jednak wszystko jest kwestia indywidualna i zależy od wielu czynników np. ilości robionych km, jak często myjemy samochód, czy jest on garażowany itd. dla jednego może być to raz do roku dla innego raz na pół roku. Serwis powłoki jest to nic innego jak po prostu mycie detailingowe takie same jak wykonujemy np. przed korekta lakieru. Wykonujemy dekontaminacje i deuronizacje aby rozpuścić wszelkie pozostałości po pyle z klocków hamulcowych czy smoły, które blokują działanie naszej powłoki. Lakier jest glinkowany i na sam koniec po wszystkich tych zabiegach na lakier nakładany jest środek regenerujący do powłok, który podbija efekt hydrofobowy i konserwuje nasza powłokę.

Jeśli będziemy przestrzegać tych wszystkich zaleceń możemy być pewni ze nasz samochód zachowa blask jak przy wyjeździe ze studia a powłoka ceramiczna będzie się trzymała tyle ile powinna

Umów się już dziś na serwis powłoki ceramicznej!

Cena serwisu powłoki od 150 zł

 

8 grudnia, 2021