Auto detailing od podstaw

Facebook Instagram

Auto detailing od podstaw


Samochód nowy jak z salonu. Te słowa niejednokrotnie wzbudzają w nas wiele emocji. Samochody wyjeżdżające z salonu są idealnie czyste, jednak jest to zasługa ich krótkiego okresu życia. Pochwała należy się profesjonalnym usługą auto detailingu. Wizerunek samochodu zależy od jakości wykonywanej usługi, którą oczywiście zapewnia Black Diamond car detailing studio w Chorzowie. Jeśli chcesz aby Twój samochód wyglądał znowu jak z salonu pozostaw go w Naszych rękach!

Jeśli nowe samochody wymagają auto detailingu, to czym on właściwie jest? Przecież samochód prosto z fabryki nie jest narażony na działanie zgubnych dla jego prezencji czynników takich jak padający deszcz czy brudne powietrze? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Pielęgnacja i ochrona samochodu

Czym tak naprawdę  jest auto detailing? Pod tym hasłem ukrywa się złożony, trwający nawet kilka dni proces mający na celu oczyszczenie, konserwację i renowację całego samochodu. Efektem końcowym usług premium będzie pojazd doprowadzony do stanu fabrycznego lub nawet lepszego poprzez wyjątkową precyzję, doświadczenie i wiedzę naszych pracowników. Usługę tę wykonujemy zarówno na samochodach już używanych jak i tych prosto z salonu. Studio Auto detailingu zadba zarówno o stronę zewnętrzną pojazdu jak i wewnątrz. Czyli w równym stopniu skupia się na jego każdym detalu. W efekcie naszych starań i z pełnym zaangażowaniem otrzymuje się idealnie lśniący, zachwycająco błyszczący egzemplarz samochodu, przy którym nikt nie przejdzie obojętnie. Zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów i spełni i ich oczekiwania wizualne. Cel prac auto detailingu w kilku słowach. Powodów może być wiele. Do najistotniejszych może należeć chęć podniesienia jego wartości rynkowej, zwiększenie żywotności oraz zwyczajna chęć posiadania nieskazitelnie pięknego pojazdu.

Auto detailing podzielić można na zewnętrzny i wewnętrzny. Prace prowadzone w środku pojazdu skupiają się przede wszystkim na odświeżeniu tapicerki, plastików i innych elementów wyposażenia. Nie jest to zwykłe odkurzanie i pranie, lecz specjalistyczne działanie skupiające się na każdym detalu wnętrza. Poza tekstyliami czyszczone są uszczelki, kokpit, listwy itd. Każdy szczegół ma znaczenie – efekt finalny musi zachwycać nawet najbardziej wymagających klientów. Poza czyszczeniem, auto detailing  wnętrza to również zabezpieczenia i konserwacja. Do wykonania powyższych czynności używa się specjalistycznych kosmetyków wybieranych na podstawie wieloletnich doświadczeń.

W przypadku auto detailingu zewnętrznego działania skupiają się przede wszystkim na lakierze samochodu. Nie jest to jednak zwykłe mycie i naniesienie wosku, lecz mnóstwo procesów, począwszy od pomiaru lakieru pozwalającego bezpiecznie wykonać usługę, poprzez usuwanie zabrudzeń takich jak smoła, asfalt czy owady, pozbycie się rys lub zadrapań, matowienie, usuwanie rys, przywrócenie utraconej głębi koloru,po nałożenie powłoki ceramicznej skończywszy. To jedyny sposób na zapewnienie pojazdowi idealnego blasku, wizerunku po najwyższej jakości ochronę lakieru.

Pielęgnacja to nie tylko czyszczenie i konserwacja.

Temat auto detailingu został już przybliżony i opisany powyżej.  Jak zdążyli Państwo wywnioskować prace detailingowe to nie jedynie zwykłe czyszczenie i polerowanie, lecz suma długotrwałych działań z wyjątkową precyzją przy wykorzystaniu profesjonalnych kosmetyków używanych z doświadczeniem i wiedzą. Auto detailing w profesjonalnej firmie zapewnia gwarancję najwyższej jakości, dzięki której samochód zachwyci wyjątkowym wyglądem i świeżością każdego dnia. Ale, właśnie jest jedno ale… Należy pamiętać o zabiegach konserwacyjnych powłoki, aby wydłużyć czas widocznego efektu.

Przeczytaj kolejny artykuł o usługach detailingowwych w Katowicach i Chorzowie

24 maja, 2018